Aktualności

Orwak 3220 - nowa wyjątkowo niska belownica w ofercie urządzeń pionowych

Orwak prezentuje belownicę 3220, najnowszy model w rodzinie urządzeń Orwak. Z przyjemnością przedstawiamy wielozadaniową prasę, która spełnia zapotrzebowanie rynku na wyjątkowo niską maszynę!

 

 

Kompaktowa konstrukcja – szerokie możliwości ustawienia

Orwak 3220 wyposażony został w krzyżowy cylinder. Urządzenie zawdzięcza kompaktowość dzięki niedużej wysokości transportowej oraz instalacyjnej – tylko 2000 mm. Mała wysokość ułatwia transport na miejsce montażu i zapewnia szerokie możliwości lokalizacyjne w miejscach gdzie wysokość pomieszczenia jest mocno ograniczona.

 

Jeszcze szybsza praca – oszczędność czasu

Orwak 3220 to szybka belownica z cyklem pracy wynoszącym zaledwie 16 sekund. Urządzenie jest zawsze w pełnej gotowości by przyjąć nowy załadunek makulatury lub folii. W standardowym wyposażeniu ma automatyczny start. 3220 może być obsługiwana również manualnie, jednak swoją maksymalną produktywność osiąga w trybie automatycznym – tuż po zamknięciu drzwiczek rozpoczyna się proces prasowania odpadów.

 

Najnowsze funkcje zapewniają użytkownikowi komfort pracy

Orwak 3220 został wyposażony w przyjazny użytkownikowi panel sterowania oraz zaawansowane funkcje znane z serii Compact i Power: przełącznik wyboru materiału do prasowania, 3-stopniowe ustawienia wysokości beli, kontrolki serwisu oraz temperatury. Belownica Orwak 3220 to idealne rozwiązanie do prasowania makulatury oraz folii. Specjalne rurki ułatwiają zakładanie materiału do wiązania. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w system wspomagający zagęszczanie plastiku – po aktywowaniu funkcji wysokie ciśnienie zwiększa nacisk na plastikowe pojemniki by wycisnąć z nich jak najwięcej powietrza.


Gotowy na współpracę

Model 3220 to inteligentne urządzenie gotowe w każdym momencie na podłączenie opcjonalnej funkcji Orwak Connect. Oparta na komunikacji sieciowej usługa umożliwia belownicy wysyłanie aktualizacji, ostrzeżeń, a także istotnych informacji, w tym statystyk bel wprost do komputera operatora.  Orwak udostępnił najnowszą wersję Connect 2.0 zawierającą nowoczesny interface i wiele dodatkowych funkcji ułatwiających dostęp do usługi Connect.

 

Pół-automatyczny wyrzut beli

Maksymalne bezpieczeństwo użytkownika i osób znajdujących się w pobliżu to znak rozpoznawczy wszystkich produktów Orwak. Wyrzut beli następuje w chwili gdy operator stojący z boku maszyny przyciśnie jednocześnie dwa guziki umieszczone na obudowie. Bela ulegnie stopniowemu przechyleniu wprost na paletę, która może zostać z łatwością przeniesiona przez wózek widłowy.
Belownica Orwak 3220 tworzy bele z makulatury o wadze do 250 kg.