ORWAK to lider w zakresie systemów prasowania i belowania odpadów u źródła. Na świecie pracuje już ponad 70000 belownic ORWAK. Ponadto mamy rozbudowaną sieć przedstawicieli handlowych i serwisowych na świecie, dzięki czemu skuteczna gospodarka odpadami jest możliwa niemal w każdym kraju.

Bezpieczeństwo

Belownice ORWAK od kilkudziesięciu lat znane są z najwyższego poziomu bezpieczeństwa.  

Urządzenia z nowej linii ORWAK POWER, jako jedyne na świecie, zapewniają poziom bezpieczeństwa PL d* (zgodnie z normą EN ISO 13849-1). 

*PL (Performance Level) - miara zapewnienia bezpieczeństwa i poziomu działania.

Jakość, trwałość, troska o środowisko

Urządzenia ORWAK wykonane są ze stali DOMEX  355, która wydłuża żywotność maszyny aż trzykrotnie w stosunku do tradycyjnie stosowanej w prasach i belownicach stali, a spawanie łukowe oraz wysokoprecyzyjne cięcie laserowe gwarantuje najwyższe standardy jakości i trwałości.

Wszystkie prasy i belownice produkowane są z zachowaniem norm jakości ISO 9001, normy środowiskowej  ISO 14001 oraz najwyższych wymagań jakości, dotyczących spawania materiałów metalowych, określanych ISO 3834. Certyfikat ISO 3834 jest rzadkością wśród producentów belownic.

Ergonomia pracy

Obsługa urządzeń ORWAK charakteryzuje się minimalną ilością operacji, dzięki czemu prasowanie jest szybkie i efektywne.

Już przeszło 10 lat temu ORWAK wyposażył prasy i belownice w układy hydrauliczne nowego rodzaju, które charakteryzują się wyjątkowo niskim poziomem hałasu.

Od tamtej pory technologia jest ciągle rozwijana. Cicho pracująca belownica to lepsza jakość pracy w firmie i większa wydajność.