ORWAK MULTI 9020 w największym magazynie dystrybucyjnym Golden State Foods na Hawajach

 

 


 

Ponad 1500 bel rocznie - tyle produkuje wydajna belownica dwukomorowa Orwak Multi 9020 w centrum Dystrybucyjnym Golden State Foods na Hawajach. Dzięki wprowadzeniu efektywnej gospodarki sortowania odpadów GSF zostało nagrodzone za bezodpadowe składowisko. GOLDEN STATE FOODS (GSF) jest jednym z największych dostawców produktów spożywczych na świecie, zaopatruje ok. 125 tys. restauracji w ponad 60 krajach. Centrum dystrybucyjne GSF w Waipahu na Hawajach zapewnia dostawy produktów do wszystkich restauracji MCDonald’s i Starbucks na hawajskich wyspach. Centrum o powierzchni 4000 metrów 2 zlokalizowane jest na wyspie Oahu.

  

Koniec pogoni za kartonami

"Większość produktów dostarczana jest do naszego centrum w kartonowych lub zafoliowanych opakowaniach. Zanim GSF Hawaii zainwestował w belownicę Orwak Multi 9020, gospodarka odpadami była wielkim wyzwaniem. Folia była składowana w wielkich workach, które wynoszone były na zewnątrz w oczekiwaniu na odbiór recyklera. Stosy zużytych kartonów zalegały na podwórzu. Podczas silnych wichur odpady były rozdmuchiwane po całym terenie. Nie wyglądało to dobrze i pochłaniało mnóstwo czasu na posprzątanie. To nie było dobre rozwiązanie. Goniliśmy za kartonami po całym terenie.” - mówi Tony Hernandez, kierownik operacyjny GSF.

 

 

Ulepszona logistyka i bezpieczeństwo

Zarządcy Golden State Foods na Hawajach szukali lepszego rozwiązania gospodarki odpadami – pomysł z rozwiązaniem do prasowania odpadów zrodził się podczas wizyty w jednej z restauracji MCDonald's, która posiadała małe belownice, więc dobrym pomysłem byłoby mieć jedno takie urządzenie w oddziale GST na Oahu. Doradca Orwak zarekomendował wielokomorową belownicę, która sprawdzi się zarówno do kartonu jaki I folii. W efekcie, w 2013 roku GSF zakupił Orwak Multi 9020 z dwiema komorami: jedną do kartonu, drugą do folii oraz dodatkową na przyszłość. Opcja wielokomorowa oraz możliwość rozbudowy w miarę potrzeb jest istotną cechą. Belownica stoi wewnątrz obiektu między dwoma dokami załadunkowymi. Dzięki temu pracownicy mają łatwiejszy dostęp do urządzenia. To maszyna na miarę naszych potrzeb. Orwak Multi 9020 pracuje u nas od  2013 roku bez awarii i jakichkolwiek problemów. To niezawodna i stabilna maszyna - zapewnia Hernandez.

 

                                                                       

Ponad 1500 bel rocznie

Odpady plastikowe są gromadzone w ogromnych workach, by następnie trafić do belownicy Orwak Multi 9020. 7 wielkich worków zostaje przetworzonych w 1 belę ! W 2016 roku belownica wytworzyła 1491 belek z kartonów i 72 z plastiku. „Recykler odbiera zbelowany odpad za darmo, więc nie musimy więcej martwić się opłatami za wywóz śmieci. Czyste środowisko to najlepsza korzyść” - mówi kierownik operacyjny GSF.

 

 

 

 

Jest wiele powodów by zainwestować w belownicę...

Golden State Foods Hawaii ponadto czerpie korzyści z dodatkowych udogodnień jakie niesie zakup belownicy: oszczędność miejsca dzięki redukcji dużego wolumenu odpadów oraz znacznie krótszy czas niezbędny do zagospodarowania odpadów. Pracownicy Centrum poświęcali zbyt wiele godzin na wysprzątanie terenu wokół magazynu. Teraz to uległo znaczniej poprawie.

 
 

Pierwsze centrum dystrybucyjne GSF z nagrodą za bezodpadowe składowisko

Sortowanie i prasowanie odpadów u źródła jest wymogiem otrzymania certyfikatu 0% Landfill Award. GSF Hawaii nie generuje składowiska odpadów dzięki zastosowaniu belownicy Orwak Multi 9020. Hawajskie centrum dystrybucyjne to pierwsza tego typu placówka, która otrzymała nagrodę za bezodpadowe składowisko. "To bardzo ważne dla naszych klientów, zarówno dla McDonald’s jak i Starbucks by podążać w tym kierunku. Orwak Multi 9020 pomógł nam dostosować się do normy ISO  14001. To był główny powód tej inwestycji. Obecnie posiadamy certyfikat dzięki posiadaniu belownicy Orwak". Tony Hernandez cieszy się z inwestycji i poleca rozwiązania Orwak, zaprasza jednocześnie wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia centrum GSF Hawaii by pokazać jak wydajnym rozwiązaniem jest belownica Orwak Multi 9020. "To naprawdę doskonały produkt, który nie wymaga dużo miejsca, sprawdza się idealnie na Hawajach" - dodaje kierownik operacyjny.

 

 

 

Źródło: http://orwak.com/news/orwak-baler-serves-huge-distribution-center-in-hawaii/